Швидкомонтовані будівлі - особливості технології будівництва
Швидкомонтовані будівлі
Будівництво будинків із цегли і бетону – це досить складний і дорогий процес. Сьогодні все частіше використовуються альтернативні технології, які дозволяють знизити витрати і завершити будівництво в стислі терміни. Швидкомонтовані будівлі володіють відмінними експлуатаційними характеристиками, при цьому вони коштують у кілька разів дешевше в порівнянні з капітальними об'єктами.
Для будівництва швидкомонтованих будівель застосовується декілька технологій. Об'єкти можуть експлуатуватися як:
- житлових будинків;
- промислових ангарів;
- торгових центрів;
- павільйонів;
- гаражів;
- автосервісів.
Більшість таких будівель володіють високими теплотехнічними характеристиками. На їх опалення потрібно мінімум коштів, у приміщеннях підтримується комфортний мікроклімат.
Швидкоспоруджувані ангари. Види
Швидкомонтовані склади, фабричні цехи, зерносховища, автомийки – всі ці об'єкти відповідають вимогам наглядових відомств. Хоча вони не належать до капітальних будівель, термін їх служби досягає 50 років, що можна порівняти з періодом експлуатації цегляних і бетонних будівель.
Основою багатьох швидкомонтованих будівель є металевий каркас. В якості обшивки застосовуються сендвіч-панелі, рулонна сталь, профільовані листи, тент.
Будівлю можна зводити з готових металоконструкцій, які не вимагають обробки. Комплект деталей надходить на будмайданчик, розпаковується і збирається за принципом конструктора.
Модульні будівлі
Також застосовується технологія будівництва модульних будівель. Вони являють собою об'єкти з готових модулів заводського виробництва. Модулі встановлюються в лічені години, дозволяючи отримувати будівлі будь-якої ширини і висотою до 3 поверхів. Кожен модуль має утеплені стіни і якісну металеву обшивку, захищає конструкцію від негативних кліматичних впливів.
Каркасні та модульні будівлі зводяться усього за 2-4 тижні, не вимагаючи проведення масштабних земляних робіт. Будівлі володіють високою жорсткістю і здатні витримувати величезні снігові, вітрові навантаження. На відміну від цегляних і бетонних будівель, об'єкти з металевою обшивкою не вимагають додаткової обробки. Вони надійно захищені від корозії завдяки цинкового покриття і полімерному шару. Оцинковані металоконструкції успішно витримують вплив вологи, хімікатів і не піддаються корозії протягом десятиліть.
Склад ангар розбірний
В процесі монтажу будівель на основі металлокаркаса працівники витрачають мінімум зусиль. Для з'єднання стійок, колон, арок і зв'язків використовуються переважно механічні кріпильні елементи. Такий метод збирання дозволяє отримати ремонтопридатні будівлі. При необхідності можна демонтувати конструкції, не пошкоджуючи їх, а потім встановити заново на інший будмайданчику.
Металоконструкції є ідеальною альтернативою цеглі та бетону, так як дозволяють зводити дуже легкі споруди на ділянках зі складним грунтом. Фундамент може бути пальовий або мелкозаглубленний стрічковий. На відміну від плити підстави, такі конструкції коштують у кілька разів дешевше, виготовляються в більш стислі терміни.
Важливою особливістю швидкомонтованих будинків є можливість будівництва в зимовий період. При складанні об'єктів не потрібні «мокрі» процеси, пов'язані з укладанням матеріалів на будівельний розчин або з бетонуванням. Монтаж може здійснюватися незалежно від погодних умов, оскільки металоконструкції з якісним антикорозійним покриттям не піддаються псуванню під впливом кліматичних факторів.
______